Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Mamy wskażą bariery, ZDM je zlikwiduje

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plBariery architektoniczne przy PKP Żerań

Ponad 500 miejsc, w których znajdują się bariery architektoniczne sprawdzą warszawskie mamy. ZDM wraz z "Fundacją Mama" przeprowadzą audyt na głównych ciągach komunikacyjnych. Wszystko po to, aby utrudnienia w przyszłości zlikwidować.

W ramach audytu fundacja ma przygotować opis barier, które przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się po ulicach i chodnikach w stolicy. Dzięki doświadczeniu tej organizacji w walce o przestrzeń przyjazną rodzinom i opiekunom podróżującym po mieście z dziećmi, łatwiej będzie im zbadać problematyczne miejsca.

W ramach kampanii „O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę!” mamy przez kilka lat zabiegały o poprawę infrastruktury w kluczowych miejscach stolicy, organizując happeningi, wydając publikacje tematyczne oraz doradzając miejskim instytucjom. Dlatego to właśnie tej organizacji ZDM postanowił zlecić przebadanie ponad 500 problematycznych miejsc, które znajdują się w okolicy największych ciągów komunikacyjnych.

Sprawdzone zostaną przede wszystkim przejścia dla pieszych, przejścia podziemne, kładki oraz przystanki komunikacji miejskiej. Zebrane dane pozwolą zaplanować prace remontowe na kolejny rok.

W ramach likwidacji barier ZDM regularnie przeprowadza remonty chodników, przejść, przystanków, a także ulic. Utrudnienia często likwidowane są również przy okazji tzw. weekendowych frezowań.

Zobacz jak wygląda Rondo Daszyńskiego po frezowaniu:

Rondo Daszyńskiego po remoncie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

md/gp