Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Mamy wskażą bariery, ZDM je zlikwiduje

Warszawa

Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plBariery architektoniczne przy PKP Żerań

Ponad 500 miejsc, w których znajdują się bariery architektoniczne sprawdzą warszawskie mamy. ZDM wraz z "Fundacją Mama" przeprowadzą audyt na głównych ciągach komunikacyjnych. Wszystko po to, aby utrudnienia w przyszłości zlikwidować.

W ramach audytu fundacja ma przygotować opis barier, które przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się po ulicach i chodnikach w stolicy. Dzięki doświadczeniu tej organizacji w walce o przestrzeń przyjazną rodzinom i opiekunom podróżującym po mieście z dziećmi, łatwiej będzie im zbadać problematyczne miejsca.

W ramach kampanii „O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę!” mamy przez kilka lat zabiegały o poprawę infrastruktury w kluczowych miejscach stolicy, organizując happeningi, wydając publikacje tematyczne oraz doradzając miejskim instytucjom. Dlatego to właśnie tej organizacji ZDM postanowił zlecić przebadanie ponad 500 problematycznych miejsc, które znajdują się w okolicy największych ciągów komunikacyjnych.

Sprawdzone zostaną przede wszystkim przejścia dla pieszych, przejścia podziemne, kładki oraz przystanki komunikacji miejskiej. Zebrane dane pozwolą zaplanować prace remontowe na kolejny rok.

W ramach likwidacji barier ZDM regularnie przeprowadza remonty chodników, przejść, przystanków, a także ulic. Utrudnienia często likwidowane są również przy okazji tzw. weekendowych frezowań.

Zobacz jak wygląda Rondo Daszyńskiego po frezowaniu:

Rondo Daszyńskiego po remoncie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

md/gp