Najnowsze

"Mam dziś dobre wiadomości. Dwa pomniki w ciągu dwóch lat"

Najnowsze

Jarosław Kaczyński o pomnikach
TVN24Jarosław Kaczyński o pomnikach

W trakcie przemówienia pod Pałacem Prezydenckim z okazji 73. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w najbliższych latach na Krakowskim Przedmieściu staną dwa pomniki.

- Mam dzisiaj dla państwa dobre wiadomości - rozpoczął przemówienie Jarosław Kaczyński. - Powstał już komitet budowy pomników. Mam nadzieję, że nieopodal tego miejsca, z tej i z tej strony, staną w ciągu dwóch lat dwa pomniki, o które zabiegaliśmy, dla których przychodziliśmy tutaj co miesiąc, już przeszło sześć lat. Że sprawa upamiętnienia zostanie otwarta. Bo mimo różnego rodzaju tablic, nawet pomników, to te warszawskie otworzą drogę do kolejnych - powiedział prezes PiS.

- Musimy o tej wielkiej tragedii pamiętać. Musimy pamiętać o pierwszym prezydencie, który wysoko podniósł sztandar wolnej i niepodległej Polski. A takim prezydentem był Lech Kaczyński - podkreślił.

Pamiętają o katastrofie

Msza w archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela odbyła się o godz. 19. Następnie odbył się przemarsz przed Pałac Prezydencki i tradycyjne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej prezes PiS uczestniczył w porannej mszy w intencji ofiar, a o 8:41 złożył kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.

Środowiska bliskie PiS spotykają się na Krakowskim Przedmieściu 10. dnia każdego miesiąca, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 rządowy Tu-154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób.

73
73TVN24

Krakowskie było zamknięte

O godz. 20.20 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zamknięciu Krakowskiego Przedmieście na odcinku Miodowa - Królewska. Autobusy kilku linii zostały skierowane na objazdy. O godz. 21.55 utrudniania zakończyły się.

b/ec

Pozostałe wiadomości