Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Mała wiewiórka wybrała się do sklepu

Najnowsze

straż miejskaWiewiórka z Żoliborza

Nietypowa "klientka" zawitała we wtorek rano na teren jednego ze sklepów na Żoliborzu. Młoda wiewiórka schowała się pod samochodem. Została znaleziona przez pracownika, który włożył ją do pudełka i zadzwonił po Ekopatrol.

Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce około godziny 10.30. Okazało się, że mała wiewiórka nie była pierwszą, która w ostatnich dniach próbowała wejść do sklepu. Wcześniej były tutaj dwie inne wiewiórki.

Przestraszona i bardzo mała

- Zwierzątko najprawdopodobniej przywędrowało z pobliskich terenów zielonych - powiedziała podejmująca interwencję strażniczka Agnieszka Drajkowska. Było przestraszone i bardzo małe.

Jak dodaje funkcjonariuszka, wiewiórka miała najwyżej kilka tygodni. - Pozostawiona bez pomocy człowieka najprawdopodobniej by nie przeżyła - przyznała.

Strażnicy przewieźli malucha do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, gdzie pracownicy ocenili wiek zwierzątka na około sześć tygodni.

W ubiegłym roku Ekopatrol znalazł i pomógł rekordowej liczbie zwierząt:

Strażnicy wypuścili ptakiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/pm

Źródło zdjęcia głównego: straż miejska