Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Mała stłuczka? Usuń z drogi auto i nie blokuj ruchu

Warszawa

Mała stłuczka? Usuń z drogi auto i nie blokuj ruchu

Co zrobić, kiedy podczas jazdy samochodem przydarzyła się nam kolizja? Nie usuwać z drogi pojazdów i czekać, aż przyjedzie policja, czy może zjechać na pobocze? – Przede wszystkim miejsce zdarzenia trzeba zabezpieczyć tak, aby ktoś nie najechał na uszkodzone auto – wyjaśnia policja.

- Jeżeli nie ma rannych bądź zabitych i jeżeli pojazd nie jest bardzo uszkodzony, musimy usunąć je z drogi. Wszystko po to, aby nie utrudniać jazdy innym uczestnikom ruchu – przekonuje kom. Marcin Sygocki ze stołecznej drogówki.

Funkcjonariusze mówią, że wielu kierowców po kolizji nie rusza pojazdów i czeka, aż przyjedzie patrol i rozpocznie oględziny – jak przyznają, to ułatwia im pracę. – Należy jednak pamiętać, że nie trzeba zostawiać samochodów, żebyśmy zebrali ślady. Wystarczy zaznaczyć miejsce położenia auta, a już my dokonamy oględzin – dodaje komisarz.

bf