Majówka pełna manifestacji. Godziny, trasy, szczegóły

Najnowsze

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plManifestacje przejdą ulicami stolicy

Na dni od 1 do 3 maja do stołecznego ratusza zgłoszono kilkanaście zgromadzeń publicznych. Największe, z udziałem 5 tysięcy osób, zadeklarowało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Jego uczestnicy 1 maja zaplanowali przemarsz Krakowskim Przedmieściem.

Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor powiedziała, że OPZZ zgłosiło swoją manifestację w godz. 10-16. Uczestnicy zgłosili przejście od ulicy Kopernika, przez ulicę Świętokrzyską i Krakowskie Przedmieściem przed Dom Polonii w pobliżu placu Zamkowego.

Marsze 1 maja w Warszawietargeo.pl

Manifestacja OPZZ

OPZZ na swojej stronie internetowej podaje, że w poniedziałek o godz. 10 zaplanowano zbiórkę uczestników przed budynkiem OPZZ przy ul. Kopernika. Na godz. 11.30 - wiec i okolicznościowe wystąpienia. Początek przemarszu w kierunku placu Zamkowego zgłoszono na godz. 12.30. Ponadto - podaje OPZZ - u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Miodowa ma stać scena, na której wystąpią między innymi młodzi artyści.

OPZZ organizuje swoją manifestację pod hasłem "Przywróćmy godną pracę".

PPS, RSS i Samoobrona

Na 1 maja zgromadzenie zgłosiła także Polska Partia Socjalistyczna. Gawor powiedziała, że uczestnicy zaplanowali spotkanie na placu Grzybowskim w godz. 10.00-10.45, organizator zadeklarował udział 30 osób.

Zgromadzenie na 500 osób zapowiedział również Ruch Sprawiedliwości Społecznej w godz. 11-14. Uczestnicy zgłosili przejście z ronda de Gaulle'a przez pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskie przed kancelarię premiera.

Demonstrację planuje związek zawodowy "Samoobrona" - zgłosił 100 osób. Uczestnicy z placu Zamkowego zaplanowali przejście przed Pałac Prezydencki w godz. 15.30-17.30.

W godz. 14-15.30 zgłoszono także manifestację na 150 osób, której celem jest - jak powiedziała Gawor - zwrócenie na trudną sytuację młodych ludzi na rynku pracy. Jej przebieg zaplanowano od rogu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. Trasa prowadzi Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy.

Dzień Flagi

- Na wtorek 2 maja do miasta została zgłoszona jedna manifestacja związana ze Dniem Flagi w godzinach 10.30-11.45 - powiedziała Gawor. 100 osób ma przejść sprzed pomnika Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu przed Dworzec Centralny. Przejdą m.in. ulicami Królewską, Marszałkowską i Złotą.

W środę 3 maja - powiedziała Gawor - manifestację stacjonarną na placu Zamkowym organizuje Towarzystwo Patriotyczne - Fundacja Jana Pietrzaka. Organizatorzy deklarują udział ok. 500 osób w godz. 15-18.30.

Ponadto przed Belwederem, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego zaplanowane jest przyjęcie przyrzeczenia od nowych członków Związku Strzeleckiego w godz. 10.00-10.30. Organizatorzy deklarują udział 25 osób.

W sobotę pisaliśmy o marszu Obozu Radykalno-Narodowego:

PAP/kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl