Majówka bez opłat za parking

tvnwarszawa.pl2 maja bez płatnego parkowania

2 maja nie zapłacimy za parkowanie aut w granicach płatnej strefy. Z parkomatu nie będziemy musieli korzystać także w świąteczny piątek, a to oznacza, że cała majówka upływa pod znakiem zwolnienia z opłat w SPPN.

Długi weekend bez opłat w strefie rozpoczął się już 1 maja w Święto Pracy.

Bilet od poniedziałku

"Zgodnie z zapisami uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania [...], stawki opłat obowiązują w dni powszechne z wyłączeniem dni, w których obowiązuje rozkład jazdy komunikacji miejskiej jak w dni świąteczne oraz 2 maja, 24 grudnia i 31 grudnia" - podaje Zarząd Dróg Miejskich. "W związku z tym informujemy, że 2 maja (czwartek) nie płacimy za parkowanie w SPPN. Jeżeli ktoś uiści opłatę w parkomacie bilet będzie wydrukowany z datą 6 maja (poniedziałek) od godziny 8.00" – wyjaśniają drogowcy. Do parkomatów nie musimy też wrzucać pieniędzy w piątek, czyli święto Konstytucji 3 Maja. A także, jak zawsze, w weekend.

Większa strefa

Od 2 kwietnia za parkowanie trzeba płacić dodatkowo na Muranowie, Mirowie, Filtrach, części Pragi Północ, a także przy ul. Parkowej. Mieszkańcy tych rejonów mogą wyrabiać abonament za 30 zł rocznie, który uprawnia do darmowego parkowania w okolicy miejsca zamieszkania.

Zgodnie z uchwałą Rady Warszawy poszerzenie strefy zaczęło obowiązywać od 31 marca. W związku z tym, że ten dzień przypadał w niedzielę, a 1 kwietnia to był dniem świątecznym, należności z tytułu parkowania w SPPN należy uiszczać od 2 kwietnia.

TAK WYGLADA SYTUACJA PO ROZSZERZENIU STREFY:

Nowe granice strefytvn24.pl

//ec ran

Mniej aut na Chłodnej, więcej na Wolskiej
Mniej aut na Chłodnej, więcej na WolskiejTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości