Magdalena M. w areszcie do stycznia. Proces ruszy po wakacjach?

Warszawa

tvnwarszawa.plMagdalena M. podejrzana o zabójstwo przy Stalowej

Sąd Okręgowy Warszawa - Praga wciąż nie wyznaczył daty procesu Magdaleny M., oskarżonej o morderstwo matki i dwójki dzieci. Wiadomo już, że kobieta do końca stycznia pozostanie w areszcie.

Magdalena M. jest podejrzana o zabójstwo Pauliny L. i dwójki jej dzieci. Tragedia wydarzyła się w listopadzie przy ulicy Stalowej.

Zostaje w areszcie

Magdalena M. została skierowana na obserwację psychiatryczną. Na podstawie jej wyników biegli uznali, że jest poczytalna i może brać udział w postępowaniu karnym.

W czwartek odbyło się posiedzenie "w przedmiocie wykonania środka zabezpieczającego dla podejrzanej kobiety". - Areszt został przedłużony do 27 stycznia 2017 roku. Nadal nie jest znana data procesu - mówi Wisława Winiarek z biura prasowego Sądu Okręgowego Warszawa - Praga.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, proces raczej nie zacznie się wcześniej, niż we wrześniu.

Makabryczna zbrodnia

Do zbrodni doszło na początku listopada. Straż pożarna znalazła w mieszkaniu ciało 26-letniej kobiety i jej dwójki dzieci - ośmioletniej dziewczynki i rocznego chłopca.

Kilka dni później zatrzymana została 32-letnia Magdalena M. Miała zadać ofierze kilkanaście ran ciętych, w wyniku których kobieta wykrwawiła się. Żeby pozbawić życia dwójkę jej dzieci i zatrzeć ślady, podpaliła mieszkanie. Sekcja zwłok wykazała, że dzieci zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

M. usłyszała zarzut zabójstwa więcej niż jednej osoby, połączonego z rozbojem. Przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia.

Prokurator o sprawie Magdaleny M.:

Prokurator o sprawie Magdaleny M.
TVN24

kz/r