Lustrzana tafla na placu Zamkowym

Warszawa

fot
fot
fot
fot. PAP/Tomasz Gzell
fot
fot
fot
fot
fot
fot. PAP/Tomasz Gzell
fot
fot

2500 szklanych płyt stworzyło na placu Zamkowym lustrzane jezioro o powierzchni 400 mkw. Ma pokazać Warszawę i jej mieszkanców z nowej perspektywy. To zapowiedź cyklu CNN International "Eye on Poland", do którego każdy może przesłać swoje materiały za pośrednictwem Kontaktu 24.

"Jezioro luster" pojawiło się w niedzielę. 2500 lustrzanych części ważących 3,5 tony i 850 czerwonych, błyszczących kwadratów zostało zamontowanych w ciągu kilku godzin. Będzie można je oglądać na placu Zamkowym jeszcze w poniedziałek.

Instalacja z luster jest zapowiedzią specjalnego tygodnia programów telewizyjnych i materiałów online CNN International poświęconych Polsce. Od 12 do 20 września w cyklu „Eye on Poland" stacja zaprezentuje najważniejsze wydarzenia z całego kraju, porozmawia z ludźmi z pierwszych stron gazet i opowie o ciekawych miejscach.

Pokaż się w CNN

W ramach cyklu CNN we współpracy z TVN24 i serwisem Kontakt24 zachęca widzów do przesyłania ich własnych materiałów wideo, zdjęć i tekstów na temat Polski.

- Ważną częścią programu "Eye on Poland" będą Wasze opinie. Dlatego też zachęcamy do przesyłania materiałów wideo odpowiadających na poniższe pytania: "Na co w Twoim otoczeniu Euro 2012 będzie miało największy wpływ?" oraz "Co jest najbardziej ekscytującą rzeczą w dzisiejszej Polsce?" - zaprasza Kontakt 24.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć także na stronie ireport.cnn.com.

Czytaj też na TVN24.PL.

Podróż dookoła świata

"Eye on Poland" to kontynuacja podróży dookoła świata, podczas której widzowie CNN odwiedzili już Indie, Niemcy, Ukrainę oraz Gruzję. Pierwsze polskie "Jezioro luster" pojawiło się w Poznaniu 8 i 9 września przed Starym Browarem.

js