Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Łowcy cieni" zatrzymali Michała S. Był powiązany z "Księdzem"

Warszawa

CBŚPAkcja policjantów (zdjęcie ilustracyjne)

Poszukiwany listem gończym 36-letni Michał S. został zatrzymany na Żoliborzu. Odpowie m.in. za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe.

Mężczyznę zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, zwani "Łowcami cieni" (poszukują osób, którym zarzuca się popełnienie najpoważniejszych przestępstw kryminalnych, a które ukrywają się przed organami ścigania).

Był "żołnierzem"

Michał S. był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. grupy szkatułowej kierowanej przez Rafała S. Jak informuje policja, 36-latek był jej szeregowym członkiem, tzw. żołnierzem. Brał udział w spotkaniach grupy, zajmował się dystrybucją narkotyków, zbieraniem haraczy od dealerów narkotykowych oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Był także powiązany z nieżyjącym gangsterem ps. "Ksiądz", który dowodził grupą "żoliborską". W ubiegłym roku "Łowcy cieni" zatrzymali 47 osób - członków i liderów zorganizowanych grup przestępczych, którzy byli poszukiwani za najpoważniejsze przestępstwa, takie jak zabójstwa, wymuszenia rozbójnicze czy przestępstwa narkotykowe. Aż 21 zostało zatrzymanych poza granicami Polski, m.in. na terenie Szwecji, Estonii, Anglii, Holandii, Belgii, Chorwacji, Niemiec, Francji.

W UBIEGŁYM ROKU ZATRZYMANO "WACIAKA":

ran/sk

"Szpon" zatrzymany przez policję
CBŚP