"Łowcy cieni" zatrzymali Adriana Z. Miał zabić człowieka we Włoszech

Warszawa

Fakty TVNTak pracują "łowcy cieni"

Mężczyznę podejrzanego o brutalne morderstwo we Włoszech, poszukiwanego listem gończym zatrzymali "łowcy cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji. Adrian Z. wpadł w jednym z mieszkań na Mokotowie. Na ustalenie jego miejsca pobytu policjanci ze specjalnej grupy potrzebowali czterech dni.

MATERIAŁ WIDEO Z "FAKTÓW" TVN

Zatrzymany był poszukiwany międzynarodowym listem gończym przez włoską policję za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, do którego doszło w styczniu. "Łowcy cieni" dostali na niego zlecenie cztery dni temu, kiedy pojawiły się podejrzenia, że Adrian Z. mógł przedostać się z Włoch do Polski.- Najpierw policjanci sprawdzili, czy nie przebywa on w Ciechanowie, gdzie jest zameldowany. Mężczyzna został jednak zatrzymany w poniedziałek wieczorem w wynajmowanym mieszkaniu na Mokotowie - informuje nas Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka prasowa CBŚP.Jak dodaje, Adrian Z. trafił do policyjnego aresztu. Tam poczeka na decyzję o ekstradycji do kraju, który wydał nakaz ścigania.

"Łowcy cieni" to specjalna grupa Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci ci poszukują osób, którym zarzuca się popełnienie najpoważniejszych przestępstw kryminalnych, a którzy ukrywają się przed organami ścigania.

jk/b