"Łowcy cieni" w akcji. Zatrzymali ruch, użyli granatów hukowych

Warszawa

CBŚPZatrzymali poszukiwanego przestępcę

"Łowcy cieni" wspólnie z funkcjonariuszami kieleckiego CBŚP zatrzymali na Grzybowskiej w Warszawie przy jednym hoteli 31-letniego Sebastiana W. W momencie zatrzymania funkcjonariusze użyli granatów hukowych. Mężczyzna próbował uciekać, ale został szybko obezwładniony przez policjantów.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek, ale teraz służby pokazują film ze swojej akcji. Sebastian W. był poszukiwany przez warszawski sąd i prokuraturę do odbycia kary więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami. Najbliższe 4 lata spędzi za kratkami.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 9 miesięcy, posługując się w tym czasie fałszywymi danymi. Na ul. Grzybowskiej w Warszawie policjanci III Zarządu CBŚP tzw. "łowcy cieni" wytropili poszukiwanego. W tym czasie korzystał z siłowni. Gdy wyszedł z budynku policjanci zatrzymali go. W tym miejscu ruch pojazdów został chwilowo wstrzymany, a funkcjonariusze użyli granatów hukowych, by wykorzystać element zaskoczenia.

"Zatrzymanie mężczyzny to kolejny cios wymierzony w zorganizowaną grupę przestępczą na Mazowszu trudniącą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sebastianowi W." - informuje CBŚP.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zarzuca mu wprowadzenie na rynek ponad 35 kg amfetaminy i prawie 1,5 kg kokainy. Jak dotąd w sprawie prowadzonej przez kieleckie CBŚP, zatrzymano 12 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mają na swoim koncie zarzuty związane z obrotem narkotykami (ekstazy, marihuana, amfetamina, kokaina).

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

sk