Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Loty podczas ciszy nocnej. "Nie złamano procedury"

Najnowsze

Wikipedia (CC BY SA 2.0)Zakaz nocnych lotów na Lotnisku Chopina

Czytelnik Kontaktu 24 zwrócił uwagę, że mimo obowiązującej ciszy nocnej, minionej nocy nad Okęciem latały samoloty. Port przyznaje, że zarejestrował w nocy kilka opóźnionych startów i lądowań.

Od niedzieli na Lotnisku Chopina obowiązuje cisza nocna. Nowe przepisy wprowadziły zakaz wykonywania startów i lądowań we wszystkie dni tygodnia, między 23.30 a 5.30. Jak już pisaliśmy, wyjątkiem są loty państwowe, wojskowe, ratownicze czy też sytuacje kryzysowe. Na lotnisku mogą też lądować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika.

"Czy jesteście w stanie wyjaśnić?"

Jeden z Reporterów 24 zaobserwował, że operacje odbywały się nocą.

"Czy jesteście w stanie wyjaśnić dlaczego w dniu dzisiejszym 3 loty odbyły się po godzinie 23.30? Dlaczego już drugiego dnia (po wprowadzeniu ciszy nocnej) start samolotu odbył się około godziny 5.10" - napisał w mailu skierowanym do władz portu i na Kontakt 24 Michał.

I poprosił o wyjaśnienie tych konkretnych przypadków. My również.

"Ostatniej nocy zarejestrowaliśmy kilka opóźnionych startów i lądowań. Powodem była głównie pogoda, która zmusiła nas do czasowego zamykania dróg startowych i kołowania na odśnieżanie. Dodatkowo - ze względów bezpieczeństwa - konieczne było odladzanie samolotów, co również generowało niewielkie opóźnienia" - poinformował nas drogą mailową dział public relations lotniska.

I podsumowali, że dzisiejszej nocy procedury "Core Night" nie zostały złamane.

A co z przypadkiem z drugiego dnia, o którym pisze Michał? "Sprawdziliśmy nasze dane od momentu wprowadzenia ciszy nocnej i nie mamy informacji na temat startu o godzinie 5.10" - odpisał nam dział public relations portu.

ZOBACZ MATERIAŁY O CISZY NOCNEJ NA LOTNISKU:

"Nie powinniśmy przekraczać hałasu"TVN24
wideo 2/3

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY SA 2.0)