Lotnisko Modlin: inspektor zbada pas startowy. "Decyzja w czwartek"

Najnowsze

archiwum TVN24Naprawa pasa na Lotnisku Modlin

W czwartek zapadnie decyzja dotycząca otwarcia naprawionego doraźnie pasa startowego w Modlinie - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Tymczasem tanie linie lotnicze Ryanair do 5 lutego przedłużyły swój pobyt na Lotnisku Chopina.

Zamknięty 22 grudnia 2012 roku z powodu usterek pas startowy na lotnisku Modlin przeszedł na przełomie tego i ubiegłego roku generalny remont. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski jeszcze nie zdecydował, czy dopuści go do ruchu.

- Jutro odbędą się oględziny drogi startowej - powiedział we wtorek w rozmowie z tvnwarszawa.pl Grabowski. - Spotkam się z władzami portu i wykonawcą remontu - zapowiedział. - Decyzję co do otwarcia pasa podejmę w czwartek - zastrzegł.

Ekspertyza wojskowych negatywna

Jak pisaliśmy juz na tvnwarszawa.pl, do inspektora wpłynęła w poniedziałek ekspertyza Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych. We wtorek Grabowski podał, że jest ona negatywna. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów.

To jeden z szeregu dokumentów, na podstawie których inspektor wyda swoją decyzję. Na jego biuro trafiła np. ekspertyza z Politechniki Wrocławskiej, dotycząca pasa, a także szczegółowy opis mieszanek, które zostały użyte do uzupełnienia powstałych w nim ubytków.

Czytaj też: Lotnisko Modlin chce miliona od wykonawcy pasa.

Ryanair i Wizz Air na Okęciu do lutego

Tanie linie lotnicze Ryanair, które wcześniej korzystały z Lotniska Modlin, zapowiedziały właśnie, że do 5 lutego pozostaną na Lotnisku Chopina.

W oświadczeniu napisano:

"Dopóki lotnisko Warszawa Modlin nie otworzy tego pasa, Ryanair zamierza obsługiwać wszystkie loty do/z lotniska Chopina w Warszawie.

Wszyscy pasażerowie, którzy mają zarezerwowane loty pomiędzy 22/12/2012 a 05/02/2013 powinni udać się bezpośrednio na lotnisko Chopina w Warszawie.

Karty pokładowe z/do Warszawy Modlin będą obowiązywać na Lotnisku Chopina w Warszawie. SMS-y oraz e-maile ze szczegółami zmiany rezerwacji lub zwrotu pieniędzy zostały wysłane do wszystkich pasażerów dotkniętych tą sytuacją."

Wcześniej swój pobyt na Lotnisku Chopina przedłużył do 8 lutego Wizz Air.

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24