Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Lotnisko Modlin: "Otwarcie dopiero w grudniu"

Warszawa

Lotnisko ModlinRemont pasa w Modlinie

- Otwarcie portu lotniczego w Modlinie możliwe będzie najwcześniej w grudniu – dowiedzieli się dziennikarze TVN CNBC. Informację taką podał prezes firmy Erbud, wykonawcy pasa startowego.

Jak informowaliśmy we wtorek, na zamkniętym od 22 grudnia 2012 roku lotnisku trzeba od nowa wybudować fragment pasa startowego.

Wtedy nie podawano jeszcze daty ponownego otwarcia portu. W czwartek stacja TVN CNBC dowiedziała się, że może to nastąpić dopiero w grudniu 2013 roku. Termin ten podał w rozmowie z TVN CNBC Dariusz Grzeszczak, dyrektor Erbudu.

Jak się dowiedzieliśmy, w środę władze portu uzgodniły z wykonawcą, że w ramach naprawy pas zostanie wykonany z betonu cementowego, a nie asfaltowego. To drugie rozwiązanie, rekomendowane przez Erbud, byłoby szybsze, ale nie jest zgodne z projektem.

- Na położenie betonu cementowego trzeba czekać do marca - kwietnia. Prace potrwają do 6 miesięcy. Ponadto dochodzą odbiory techniczne - wylicza dyrektor Erbudu.

Lotnisko oburzone

Z tym terminem nie zgadza się Marcin Danił, wiceprezes Lotniska Modlin. - Ten termin jest nie do zaakceptowania - powiedział w rozmowie z TVN CNBC.

- Jesteśmy zdziwieni. Jeszcze wczoraj słyszeliśmy, że pas będzie gotowy w maju. Takie były ustalenia - dodaje Magdalena Bojarska, z zespołu prasowego lotniska w Modlinie.

su/roody