Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Lotnisko Chopina powiększa się

Warszawa

Fot
Fot
Fot
Fot
Fot
Fot
Fot
Fot
Fot

Oddano do użytku dwa nowe pirsy na warszawskim lotnisku Okęcie. Pirs jest przedłużeniem hali głównej terminalu lotniczego, od którego odchodzą tzw. "rękawy" - kryte przejścia do samolotów. Pasażerowie mogą już skorzystać z nowych poczekalni, sklepów oraz punktów gastronomicznych.

Otwarte w poniedziałek pirsy centralny i południowy są uzupełnieniem nowej części portu lotniczego, czyli Terminala "A".

17 nowych gate'ów

- Dziś rano otworzyliśmy nasze nowe dwa pirsy: centralny i południowy. Pasażerowie będą obsługiwani w bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas - powiedział w poniedziałek Michał Marzec, dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Powierzchnia terminala zwiększy się o 18,3 tys. metrów kwadratowych, przybędzie także 17 nowych gate'ów. Większa będzie także liczba tak zwanych "rękawów" ułatwiających wsiadanie do samolotów. Ich ilośc wzrośnie do 24.

Następny będzie taras

Następnym atrakcyjnym elementem Terminala "A" ma być taras widokowy. Władze lotniska dają jednak do zrozumienia, że na miejsce do obserwacji startujących samolotów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Planowana data oddania tarasu do użytku wypada na 2015 rok.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2010 r. z jego usług skorzystało ponad 8,7 mln pasażerów, co stanowiło blisko 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. W tym roku władze lotniska szacują, że zostanie obsłużonych ok. 9 mln osób.

PAP/bś//ec