Lotnisko Chopina na wakacyjnym plusie

Warszawa

Tupungato / Shutterstock.comLotnisko Chopina obsłużyło ponad 2,4 miliona pasażerów

W lipcu i w sierpniu warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 2,4 mln pasażerów. To o ponad 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jak informują przedstawiciele portu, były to rekordowe wakacje.

W sierpniu na Lotnisku Chopina odprawionych zostało 1,2 mln osób. To wzrost o 5,5 proc. w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku.W sumie przez dwa wakacyjne miesiące lotnisko obsłużyło ponad 2,4 mln pasażerów. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba pasażerów wzrosła o 5,6 proc.- Szczyt sezonu letniego na Lotnisku Chopina kończymy kolejnym rekordowym wynikiem. W tym roku zakładamy przekroczenie przełomowej granicy 11 mln pasażerów odprawionych do końca grudnia. Dotychczasowy wynik nastraja optymistycznie - podkreśla cytowany w komunikacie Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

Więcej danych

Od początku 2015 roku z usług Lotniska Chopina skorzystało ponad 7,5 mln pasażerów, czyli o 6,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 6,8 mln osób (+8,1 proc. r/r), a w ruchu krajowym 780,8 tys. (-3,3 proc. r/r). W ciągu ośmiu miesięcy 2015 roku liczba pasażerskich operacji lotniczych w ruchu lotniczym była na poziomie 84,5 tys. i wzrosła o 4,5 proc.

Wakacyjne dane z Lotniska Chopina
| Lotnisko Chopina

mn / Źródło: tvn24bis.pl