Miał lecieć do Barcelony, krążył nad Grójcem. "Kapitan zdecydował o powrocie"

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Fotokon / ShutterstockEmbraer E195RL

Pasażerów lecących z Warszawy do Barcelony czekał we wtorek niespodziewany powrót na Lotnisko Chopina. Jak informują Polskie Linie Lotnicze LOT, kapitan podjął decyzję o zawróceniu maszyny z powodów technicznych. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samolot wystartował z Lotniska Chopina po godzinie 9. Lot do Barcelony był wykonywany Embraerem E195LR, który na pokładzie może pomieścić do 112 pasażerów. Miał potrwać około trzech godzin. Z zapisu trasy w serwisie flightradar24.com wynika jednak, że w rejonie Nowego Miasta Nad Pilicą samolot zawrócił. Pilot wykonał kilka okrążeń w rejonie Grójca, po czym około 10.30 wylądował ponownie na Okęciu.

O powód tej sytuacji zapytaliśmy Polskie Linie Lotnicze LOT. "Z przyczyn technicznych kapitan rejsu LO8711 zdecydował o powrocie samolotu do Warszawy" - przekazało nam biuro prasowe spółki. Jak dodano w mailu do naszej redakcji, po wylądowaniu nastąpić miała zmiana załogi oraz samolotu, a rejs miał być kontynuowany.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Samolot do Barcelony zawrócił na Lotnisko ChopinaFlightradar24

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podała wiosną, że w czasie pandemii ruch na polskich lotniskach zmniejszył się o połowę:

Sebastian Mikosz: sytuacja w branży lotniczej jest bardzo trudna
Sebastian Mikosz: sytuacja w branży lotniczej jest bardzo trudnaNa razie nie ma żadnych wskazówek na to, żeby ceny biletów lotniczych drożały - stwierdził na antenie TVN24 wiceprezes IATA Sebastian Mikosz. Zdaniem byłego prezesa PLL LOT ceny mogą jednak wzrosnąć, jeżeli linie nie będą mogły sprzedawać wszystkich dostępnych w samolocie miejsc.TVN24

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wirestock Creators / Shutterstock / Flightradar24

Pozostałe wiadomości