LOT odwołuje rejsy z Gdańska, Wrocławia i Poznania do Warszawy

Warszawa

TVN24LOT odwołuje loty

Jak informuje PLL LOT, z powodu m.in. bardzo silnego wiatru, opadów śniegu i nieoczekiwanych zmian pogodowych występujących nad Europą i Polską, część rejsów zostało dzisiaj ( w piątek- red.) anulowanych.

- Odwołane zostały następujące loty: Poznań-Warszawa; Warszawa-Gdańsk-Warszawa; Wrocław-Warszawa-Wrocław; Warszawa-Amsterdam-Warszawa; Warszawa-Szczecin-Warszawa; Gdańsk -Frankfurt; Wrocław-Monachium; Wrocław-Frankfurt- powiedziała na antenie TVN24 Barbara Pijanowska-Kuras, rzeczniczka przewoźnika. -Odwołany też został rejs z Chicago do Warszawy, który miał być po godzinie 9.00 w Warszawie- dodaje.

Jak tłumaczy rzeczniczka, został uszkodzony spojler samolotu, dlatego, że samolot lecąc wcześniej z Warszawy do Chicago, leciał w ponad dziesięć godzin w bardzo trudnych warunkach, pod wiatr.

- Prosimy na bieżąco monitorować statusy swoich rejsów- mówi rzeczniczka.

Informacje o zmianach rezerwacji Pasażerowie mogą uzyskać w biurze przedstawiciela PLL LOT na lotniskach. W sprawach związanych z rezerwacją trzeba kontaktować się z Call Center pod numerami telefonów: 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) i 22 577 99 52 (dla telefonów komórkowych).

Wiatr opóźnia loty
TVN24

Po 7.00 reporter TVN24, poinformował, że opóźnione około 30 minut są trzy przyloty- z Wilna, Tibilisi i Bukaresztu. - Został odwołany również lot z Poznania- powiedział po 7.00 Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina. - Generalnie lotnisko działa normalnie. Samoloty latają z opóźnieniami nawet w dzień bezwietrzny- dodał.

Informacje o przylotach i odlotach można otrzymać na stronie lotniska www.lotnisko-chopina.pl.

su//ec