Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

LOT chucha na zimne Do Chicago z opóźnieniem

Warszawa

fot

Przerwany start, dodatkowe kontrole i wylot z kilkunastogodzinnym opóźnieniem - tak wyglądał lot do Chicago. Załoga należącego do LOT-u boeinga 767 poprosiła o sprawdzenie samolotu. - To normalna procedura - zapewnia rzecznik firmy.

W poniedziałkowy poranek jeden z samolotów floty LOT - Boeing 767 rejs LO 003 - zaczął startować. Nagle pilot zaczął hamować. Samolot się zatrzymał i zjechał z pasa startowego. Następnie został skontrolowany po czym wyleciał do Chicago - wynika z relacji, którą dostaliśmy na Kontakt 24.

Jak się okazuje, samolot miał lecieć do USA już w niedzielę. Przed samym startem pilot poprosił o dodatkowe sprawdzenie maszyny, co opóźniło wylot. W poniedziałek rano sytuacja się powtórzyła, ale tym razem kontrola był krótsza i samolot w końcu wystartował.

Przedstawiciel LOT uspokaja i tłumaczy, że kontrole to zwykła procedura. - Po wydarzeniach z ubiegłego tygodnia wolimy chuchać na zimne i wszystko dokładnie sprawdzać, co zresztą jest standardową procedurą na lotniskach na całym świecie - zastrzega Leszek Chorzewski, rzecznik LOT-u.

Awaryjne lądowanie na Okęciu

Wszystko to echa zeszłotygodniowych wydarzeń na Lotnisku Chopina. 1 listopada samolot LOT-u wylądował awaryjnie. Maszyna nie mogła wysunąć podwozia w normalnym trybie, zawiódł też system awaryjny, więc pilot posadził samolot "na brzuchu".

Na pokładzie było 220 pasażerów i 11 członków załogi. Nikt nie został ranny. W poniedziałek załoga samolotu i personel naziemny, zaangażowany w sprowadzenie maszyny na zmienię, ma odebrać z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczenia państwowe.

bf/roody