Łosie na Trasie Toruńskiej. "Wróciły na stare śmieci"

Warszawa

Magda NiewiadomskaŁosie na Trasie Toruńskiej

W sobotnią noc na Trasie Toruńskiej kierowców zaskoczyły łosie. Na miejscu pojawiła się straż miejska, a zwierzęta spokojnie wróciły na tereny zielone.

Zdjęcie na Facebooku zamieściła Magda. "Chyba ktoś się zgubił" - napisała przewrotnie. A w rozmowie z nami precyzowała, że zdjęcie zrobiła około godziny 1 w nocy na wysokości hipermarketu przy Głębockiej.

"Tu był ich dom"

"Mamy dziki, mamy losie, co jeszcze do nas przywędruje?" - zastanawia się Wojtek. "Wracają na stare śmieci, tu był kiedyś ich dom" - skomentował Jarek. A inni użytkownicy przypominali, że warto zawiadomić odpowiednie służby. "To sytuacja niebezpieczna zarówno dla łosi, jak i dla kierowców" - napisała Agata.Autorka zdjęcia tak też zrobiła. - Otrzymaliśmy dwa zgłoszenia dotyczące łosi na Trasie Toruńskiej - potwierdza Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. I dodaje, kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zwierzęta wciąż tam były. - Strażnicy nadzorowali, aby spokojnie i bezpiecznie mogły wrócić na tereny zielone - informuje Monika Niżniak.Przypomina również, że dzikie zwierzęta w tym miejscu nie są rzadkością. - Musimy liczyć się z tym, że mogą pojawić się na szlakach komunikacyjnych i nie tracić czujności ostrzega.

Łosie często "odwiedzają" Warszawę:

Łoś pływał w WiśleKontakt24/Jarosław
wideo 2/4

kz/gp