Łopuszańska po kontroli. Nadzór budowlany nie ma zastrzeżeń

Warszawa

fot. ZMID

Węzeł Łopuszańska-Kleszczowa dostał w środę pozytywną opinię nadzoru budowlanego, która jest niezbędna przed wpuszczeniem kierowców- podała PAP. W ciągu najbliższych kilku dni Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ma podać termin jego otwarcia.

-Wynik kontroli jest pozytywny. Jeszcze w środę zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie - powiedział PAP szef Mazowieckiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Jaromir Grabowski.

Decyzja w tym tygodniu?

Sytuacja na Łopuszańskiej zmienia się jednak jak w kalejdoskopie. Jeszcze w czwartek przed świętami ZMID zapowiadał, że węzeł może być oddany nawet w piątek, jeśli nadzór budowlany nie będzie miał zastrzeżeń. Wieczorem drogowcy nie byli już tak optymistyczni - rzeczniczka Małgorzata Gajewska mówiła o terminie "tuż po świętach, a na pewno przed nowym rokiem". Ale o dodatkowy czas poprosił wykonawca - firma Strabag, bo jak stwierdził, w wyniku dewastacji uszkodzone zostały ekrany akustyczne.

Usprawnić ruch

Budowa węzła Łopuszańska-Kleszczowa to element modernizacji Al. Jerozolimskich na odcinku od Ronda Zesłańców Syberyjskich. Inwestycję dofinansowano ze środków unijnych.

Przebudowa węzła ma usprawnić ruch na trasie wylotowej z Warszawy w kierunku Pruszkowa. Trzypoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie tworzą m.in. nowo wybudowane estakady.

PAP/ran