Łopuszańska do poprawy. Kleszczowa do remontu

Warszawa

Dojazd do węzła Łopuszańska od strony ul. Kleszczowej fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Drogowcy zapowiadają powrót na otwarty przed kilkoma dniami węzeł Łopuszańska. - Nie wszystkie prace zostały zakończone - wyjaśnia Agata Choińska. Rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zapowiada, że w najbliższych dniach pojawią się nowe drogowskazy, poprawiona będzie też sygnalizacja świetlna. Jeszcze w tym roku ma się także rozpocząć remont ul. Kleszczowej.

Brakujące elementy barierek, niedokończone chodniki, ubytki asfaltu - to lista niedoróbek po otwarciu węzła Łopuszańska. Kierowcy dorzucają od siebie jeszcze jedną - fatalne oznakowanie, które sprawia, że wielu i tak jedzie przez zakorkowane rondo.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przyznaje, że faktycznie nie wszystkie prace zostały zakończone. - W ciągu dwóch tygodni uzupełnimy drogowskazy i przygotujemy sygnalizację według docelowego projektu organizacji ruchu - informuje Agata Choińska, rzeczniczka ZMID.

Pierwsze poprawki w sygnalizacji już zostały wprowadzone. W poniedziałek wydłużono zielone światło na skrzyżowaniu Kleszczowej i Łopuszańskiej.

Dokończą, jak skończy GDDKiA

To nie wszystkie prace, które ZMID ma do wykonania. - Zostały nam jeszcze prace drogowe. Chodzi o skręt w prawo z ul. Łopuszańskiej w Al. Jerozolimskie w stronę granicy z budową należącą już do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tym miejscu zostało nam dokończenie budowy jezdni oraz zatoki autobusowej - wyjaśnia Małgorzata Gajewska ze ZMID.

Niestety prace w tym miejscu nie zostaną zakończone do czasu, aż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie upora się z przebudową magistrali w okolicach węzła Salomea. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo. - Nie znamy terminu rozpoczęcia przebudowy magistrali, gdyż nie mamy projektu czasowej organizacji ruchu - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Węzeł Salomea

Zakończenie budowy odcinka miejskiego trasy Salomea-Wolica wraz ze wspomnianym węzłem Salomea, który budowany jest w rejonie skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Dzieci Warszawy, drogowcy planują na sierpień 2012. Wraz z zakończeniem inwestycji łącznik węzła Łopuszańska z Al. Jerozolimskimi, który teraz ma tylko dwa pasy ruchu, będzie miał ich o trzy więcej. - Docelowo jeden pas będzie prowadził na rondo, dwa na estakadę i trzy do niecki w Alejach- wyjaśnia Tarnowska. Taką organizację ruchu drogowcy najwcześniej wprowadzą w połowie roku. - Przejezdność inwestycji chcielibyśmy zapewnić w maju tego roku - dodaje.

Kleszczowa do remontu

Jakby tego było mało, ZMID chce jeszcze w tym roku wyremontować zniszczoną ulicę Kleszczową. – Planujemy remont ulicy na całej długości do ul. Ryżowej - informuje Gajewska.

Dla tych, którzy liczyli, że zostanie poszerzona mamy złą informację. - Ulica nadal będzie miała po jednym pasie w każdym kierunku. W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia, wybudowane zostaną zatoki autobusowe. Powstanie również rondo na skrzyżowaniu ulic Kleszczowej i Krańcowej - zapowiada rzeczniczka ZMID.

– Na razie jesteśmy w fazie przygotowywania projektu, który chcielibyśmy skończyć w czerwcu tego roku. Potem ogłosimy przetarg. Chcielibyśmy aby remont rozpoczął się jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o kwestię finansową, to również jest ona na etapie przygotowania. Nie mamy na razie budżetu na tę inwestycję, będziemy o niego występować do miasta - dodaje Gajewska.

su/par