Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Łomianki w pierwszej strefie? Decyzja jeszcze w tym roku

Najnowsze

Kaznowska o rozwijaniu transportu
TVN24Kaznowska o rozwijaniu transportu

Po Markach przyjdzie czas na Łomianki, które już niebawem mogą znaleźć się w pierwszej strefie komunikacyjnej. Taką deklarację złożyła na ostatniej konferencji wiceprezydent Renata Kaznowska.

- Zmierzamy do tego, aby Łomianki jeszcze w tym roku włączyły się do pierwszej strefy. W tej chwili prowadzimy rozmowy. Mam nadzieję, że w ciągu bardzo krótkiego okresu przygotujemy list intencyjny - powiedziała. Ostateczną decyzję miasto podejmie we wrześniu. Po przeprowadzeniu wspólnych analiz ekonomicznych, które już się rozpoczęły.

Otwock następny w kolejce

Jak powiedziała Kaznowska, do stołecznego ratusza zgłaszają się kolejne gminy, które chciałyby znaleźć się w pierwszej strefie. – Z Łomiankami rozmowy są najbardziej zaawansowane. Kolejny w kolejce czeka Otwock – poinformowała.

Ostatnia gmina włączona do pierwszej strefy to Marki (w listopadzie ubiegłego roku). Tamtejsze władze starały się o to od lat. Było warto. - Wrażenia z Marek są bardzo pozytywne. Rozmawiałam z panem burmistrzem. Mieszkańcy są zadowoleni – powiedziała w piątek Kaznowska i dodała - w obszarze pętli budowany jest teraz parking "Parkuj i Jedź", więc liczymy, że te sygnały będą niebawem jeszcze bardziej pozytywne.

Spójny system transportu

Priorytetem stołecznego ratusza jest rozwój transportu publicznego i ograniczenie liczby samochodów wjeżdżających do centrum miasta.

- Tramwaj, metro, SKM, KM, WKD - to wszystko chcemy spiąć w jeden spójny i bardzo czytelny system, również dedykowany na zewnątrz – wyliczała wiceprezydent. Jak poinformowała, w tej chwili ponad 200 autobusów obsługuje linie podmiejskie i linie nocne. System ten ma być w przyszłości rozwijany.

Ostatnie duże zmiany to nowe ceny biletów dla pasażerów drugiej strefy korzystających z biletów długookresowych. 30-dniowe karty będą tańsze o 30 zł, natomiast 90-dniowy aż o 76 zł.

Nowe ceny biletów

Poza tym, w taryfie biletowej pojawi się m.in. bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 zł. Ma wejść w życie z myślą o podróżujących grupach szkolnych i ich opiekunów.

Dla turystów i osób przebywających w Warszawie przez kilka dni w taryfie znajdzie się bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa). Miasto wprowadzi także tzw. bilet konferencyjny umożliwiając organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników (na wybrany okres). Będą kodowane na Warszawskich Kartach Miejskich lub dostępne w innej formie uzgodnionej z organizatorem.

Takie są propozycje ratusza. O ich wprowadzeniu w życie muszą zdecydują teraz miejscy radni.

Będą zmiany w taryfie biletowej
Będą zmiany w taryfie biletowejTVN24

kw/gp

Pozostałe wiadomości