Lokomotywą na letnisko

Warszawa

mat. organizatoraPlakat

Zabytkowa lokomotywa dwa razy przejedzie w sobotę z Warszawy Gdańskiej do Falenicy. Tam czekać będą szczudlarze, spektakle teatralne, koncerty jazzowe, happeningi, atrakcje dla dzieci, klimat i przysmaki przedwojennego letniska, jakim była przed laty Falenica.

Historyczny pociąg wyruszy o godz. 10:03 i 14.35 ze stacji Warszawa Gdańska. Na stacjach w Wawrze, Radości, a przede wszystkim w Falenicy, gdzie się zabytkowa lokomotywa, czekać będą kulturalne atrakcje.

Letnisko w Falenicy

Na skwerze przed stacją w Falenicy, do której dwukrotnie dojedzie zabytkowy pociąg, zaaranżowana zostanie namiastka przedwojennego letniska ze świdermajerowską altaną. Porządku pilnować będą przedwojenni policjanci, a w kinokawiarni Stacja Falenica serwowane będą boćwina z łososiem, legumina, butersznyty z szynką i serem. Na scenie pod altaną od godz. 11.00 na scenie pod altaną odbędą się spektakle "Pociąg do Falenicy", "Hipek i Florcia", "Na Handlowej", "Artystka z protekcji", "Uj, co za cios", "Parostatek do Świdra", oraz koncerty zespołów The Warsaw Dixielanders”, Il Canto, 20 mil do nieba i Oranżada.

Atrakcje w Radości i Falenicy

Ale sporo będzie działo się także na innych stacjach, na których zatrzyma się zabytkowy pociąg. Stację Wawer opanują aktorzy Teatru Akt, aby z całą masą bagaży i grupą jazzową Vistula River Brass Band udać się na letnisko. Na kolejnych przystankach w Radości i Falenica aktorzy zainscenizują scenki i wsiądą do pociągu.

bako

Program
mat. organizatora
Program
mat. organizatora