Lodowisko na Rynku Starego Miasta jednak powstanie

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plRynek Starego Miasta w grudniu

Nagły zwrot akcji w sprawie lodowiska na Rynku Starego Miasta. Ślizgawka jednak powstanie - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Amatorzy łyżew mają z niej skorzystać już w przyszłym tygodniu.

- Lodowisko na Rynku Starego Miasta powstanie - zapewniła nas Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika ratusza.

Świerki, jedzenie i picie

Atrakcja miała wystartować już 1 grudnia. Organizator, który wynajął rynek specjalnie na ten cel, ogłosił pod koniec listopada, że w tym roku lodowiska nie będzie, bo z finansowania pomysłu wycofał się sponsor.

Teraz sytuacja się zmieniła. Jak się dowiedzieliśmy, od kilku dni trwały rozmowy z wieloma instytucjami. - To, że się udało, to efekt wspólnych działań miasta, restauratorów, dzielnicy, Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także Lasów Miejskich - wylicza Kłąb.

Kłąb zapewnia, że lodowisko ruszy najpóźniej 18 grudnia. Będzie oświetlone, warszawiacy skorzystają także z wypożyczalni łyżew. - Restauratorzy zaproponują coś do jedzenia i picia. Lasy Miejskie zapewniły 40 świerków, które staną na rynku – wylicza Kłąb.

Plany uruchomienia lodowiska potwierdziła prezydent stolicy na jednym z popularnych portali społecznościowych. "Montaż lodowiska zacznie się już jutro. Będzie usytuowane po wschodniej stronie Rynku" - wyjaśniła w poniedziałek po południu Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pod PKiN nie będzie

Nie będzie za to w tym roku lodowiska przy Pałacu Kultury i Nauki. Pierwszy raz od 12 lat warszawiacy nie pojeżdżą tam na łyżwach. Nawierzchnia i niektóre elementy ślizgawki wymagają remontu.

Miasto zaprasza na inne lodowiska. Między innymi: przy ul. Obrońców Tobruku 40, obok hali sportowej OSiR (Bemowo), na Torze Łyżwiarskim "Stegny" przy ul. Inspektowej 1 (Mokotów), w "Wiśle" przy ul. Namysłowskiej 8 (Praga-Północ) i wawerskim ośrodku przy ul. V Poprzecznej 22.

Sprawdź, gdzie jeszcze pojeździsz na łyżwach.

ran/mz