Lodowisko na Rynku Starego Miasta z poślizgiem

Warszawa

Urząd MiastaLodowisko ma działać na Rynku Starego Miasta

Miało wystartować w środę, ale będzie uruchomione w weekend. Przygotowanie lodowiska na Rynku Starego Miasta przedłuża się.

- Doszło do awarii agregatu, poza tym temperatury są dość wysokie, dlatego nie uda nam się uruchomić lodowiska w środę – mówi tvnwarszawa.pl Agnieszka Kłąb, z-ca rzecznika ratusza.

Będzie bezpłatne

Wcześniej władze miasta planowały, że lodowisko będzie gotowe już 18 grudnia. – Przepraszamy wszystkich, którzy chcieli wybrać się na łyżwy już w środę. Robimy wszystko, żeby lodowisko wystartowało jak najszybciej. Już w weekend będzie można z niego skorzystać - wyjaśnia Kłąb.

Lodowisko ma być bezpłatne. W dni powszednie pojeździć na łyżwach będzie można w godz. 10-21, a w weekend do 22. Dostępna będzie także wypożyczalnia łyżew. Na rynku staną świerki. Coś do zjedzenia i picia mają zaoferować okoliczni restauratorzy.

Nie będzie przy PKiN

Nie będzie za to w tym roku lodowiska przy Pałacu Kultury i Nauki. Nawierzchnia i niektóre elementy ślizgawki wymagają remontu.

Miasto zaprasza na inne lodowiska. Między innymi: przy ul. Obrońców Tobruku 40, obok hali sportowej OSiR (Bemowo), na Torze Łyżwiarskim "Stegny" przy ul. Inspektowej 1 (Mokotów), w "Wiśle" przy ul. Namysłowskiej 8 (Praga-Północ) i wawerskim ośrodku przy ul. V Poprzecznej 22.

Sprawdź, gdzie jeszcze pojeździsz na łyżwach.

Niewykluczone, że lodowisko powstanie również na Stadionie Narodowym. Czytaj więcej na ten temat.

TAK W OSTATNICH LATACH WYGLĄDAŁO LODOWISKO PRZY PKIN:

Lodowisko przy PKiN
Marcin Gula/Tvnwarszawa.pl

ran