Lodowe zjeżdżalnie, ślizgawki i akrobacje. Na Narodowym już zima

Warszawa

Trzy ślizgawki, lodowe zjeżdżalnie oraz szkółka łyżwiarska to niektóre z atrakcji, z których od soboty mogą korzystać warszawiacy na Stadionie Narodowym. W ramach projektu Zimowy Narodowy zaplanowano także m.in. świąteczny jarmark oraz rewię na lodzie.

Zimowy Narodowy będzie funkcjonował na Stadionie do 1 marca. Organizatorzy zapewniają, że lodowe miasteczko na jego płycie jest największym w tej części Europy.

"Zakopane się nie obrazi"

- Na Zimowym Narodowym warszawiaków czeka 100 dni fantastycznych emocji. Myślę, że Stadion Narodowy staje się takim centralnym miejscem najfajniejszych wydarzeń, jakie dzieją się w Warszawie. Mam nadzieję, że nikt z Zakopanego się nie obrazi, ale chyba mogę powiedzieć, że zimowa stolica jest teraz na Stadionie Narodowym w Warszawie - mówił podczas konferencji prasowej inaugurującej Zimowy Narodowy dyrektor zespołu komunikacji i promocji spółki PL.2012+ Mikołaj Piotrowski. Spółka jest operatorem obiektu i jednym z organizatorów zimowych atrakcji.

W ramach drugiej edycji Zimowego Narodowego (pierwsza odbyła się w poprzednim sezonie) na płycie stadionu powstały trzy lodowiska o łącznej powierzchni 5 tys. m kw.; dwa z nich zostały połączone lodową ścieżką. Warszawiacy będą mogli skorzystać także z górki lodowej - pokrytej ślizgawką zjeżdżalni, z której na specjalnych poduszkach będzie mogło zjechać nawet 700 osób w ciągu godziny.

Akrobacje na lodzie

Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi Zimowemu Narodowemu będą pokazy lodowych akrobacji. W lutym na Stadionie odbędzie się widowisko poświęcone ekstremalnej jeździe na łyżwach "Extreme Ice Show", a także "Kings On Ice" - rewia z udziałem mistrzów olimpijskich i mistrzów świata w jeździe figurowej.

Odwiedzający Zimowy Narodowy będą mogli też skorzystać z wypożyczalni łyżew oraz Ice Bistro, w którym serwowane będą napoje i ciepłe jedzenie. W sobotnie i niedzielne poranki na lodowisku będą się odbywały cykliczne imprezy dla najmłodszych – "Poranki dla maluchów". Atrakcją dla dorosłych będzie disco-lodowisko, czyli zabawa na łyżwach z muzyką graną na żywo w piątkowe i sobotnie wieczory. Od 6 grudnia na Stadionie zacznie działać także jarmark bożonarodzeniowy.

"Wbrew malkontentom"

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być kolejnym partnerem tej wspaniałej atrakcji, jaką jest Zimowy Narodowy. Stadion, wbrew niektórym malkontentom, żyje nie tylko w czasie wielkich imprez sportowych, ale także codziennymi atrakcjami dla mieszkańców. Cieszę się, że już w tym roku po raz kolejny, podczas ferii, ale nie tylko, będą oni mogli korzystać ze wszystkich tych atrakcji - powiedział dyrektor Centrum Komunikacji Stołecznej w warszawskim ratuszu Jarosław Jóźwiak.

Jak zaznaczył Piotrowski, w drugiej edycji Zimowego Narodowego organizatorzy spodziewają się dużo większej liczby odwiedzających.

- Dlatego na stadionie pracować będzie więcej służb porządkowych i informacyjnych. Mam nadzieję, że nie będzie takich incydentów jak w ubiegłym sezonie (kiedy trzeba było czasowo zamknąć lodowisko po tym, jak jeden z odwiedzających rozsypał substancję, która rozpuściła taflę - PAP). Zimowy Narodowy to przede wszystkim pozytywna atmosfera i nie spodziewamy się jakichś trudnych momentów, choć na wszystkie jesteśmy oczywiście przygotowani; dlatego m.in. w tym roku będą działały trzy lodowiska - zapewnił.

W dni powszednie Zimowe Miasteczko na płycie Stadionu czynne będzie od godziny 15 do późnego wieczora; w weekendy od godz. 9 do 24. W Wigilię lodowisko będzie zamknięte, ale już podczas Świąt Bożego Narodzenia, w okresie noworocznym oraz podczas ferii zimowych atrakcje będą dostępne według weekendowych godzin otwarcia.

W ubiegłym sezonie z możliwości zimowej rekreacji na Stadionie Narodowym w ciągu 47 dni skorzystało 105 tys. osób.

W styczniu ślizgawki na Narodowym nie ominęły problemy:

Piątkowy wieczór na lodowisku
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

kś/PAP/ran