Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Liście i gałęzie mogą spowodować wypadek. Miasto prosi o pomoc

Najnowsze

ZOMZnaki odsłonięte przez ZOM

"Widzisz zasłonięty znak? Zgłoś to". Zarząd Oczyszczania Miasta apeluje do mieszkańców stolicy o pomoc z szukaniu niewidocznych znaków drogowych. Informacje można przekazać za pomocą centrum kontaktu 19115.

ZOM co roku monitoruje widoczność znaków drogowych, które najczęściej zasłaniane są przez drzewa.

"O ile bujna roślinność pozytywnie wpływa na estetykę miejskiej przestrzeni, o tyle może jednocześnie stwarzać niebezpieczeństwo – gałęzie i liście ograniczają widoczność znaków drogowych, rozrośnięte krzewy utrudniają korzystanie ze ścieżek rowerowych" - twierdzi Zarząd Oczyszczania Miasta i apeluje do mieszkańców o pomoc.

Co roku tysiąc znaków

Mieszkańcy mogą przesyłać zgłoszenia do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Można to zrobić przez stronę internetową, używając aplikacji mobilnej lub telefonicznie, właśnie pod numerem 19115.

Znaki odsłaniane są przez Pogotowie Porządkowe Zarządu Oczyszczania Miasta, a także przez firmy ogrodnicze, które pielęgnują miejską zieleń. Jak twierdzi ZOM, co roku interwencje dotyczą około tysiąca znaków drogowych.

O zwrócenie uwagi na widoczność znaków proszeni są także właściciele i zarządcy dróg gminnych, wewnętrznych i osiedlowych. Uwagę na zasłonięte znaki powinny też zwrócić osoby prywatne, które na terenie swoich posesji mają rośliny mogące wychodzić poza ich obręb.

Czytaj też: "Ścieżka rowerowa odłazi płatami. Zaczęli remont, ale nie skończyli"

Ścierające się pasy na ŚwiętokrzyskiejMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

md/mś

Źródło zdjęcia głównego: ZOM