Lis spacerował po Łazienkach. "Wskoczył na drzewo"

Warszawa

Kontakt 24Lis na spacerze

Stroni od tłumów, choć widok ludzi go nie przeraża. Mowa o lisie zauważonym przez Reportera 24 na spacerze w Łazienkach Królewskich. - Jakby w ogóle się nie bał. Czułem się dosyć nieswojo - relacjonował Henryk. Jak potwierdzają przedstawiciele parku, lisy są w nim widywane. W tym roku na terenie Łazienek urodziły się trzy młode.

Pawie i wiewiórki to zwierzęta, z którymi śródmiejski park jest kojarzony. Wśród mieszkańców parku są jednak także lisy. Jednego z nich zauważył w poniedziałek Reporter 24.

- Codziennie rano chodzę na spacer do Łazienek. Wielokrotnie widuję tam lisy, które moim zdaniem mają w parku swoje nory. W poniedziałek spotkałem lisa, który był bardzo odważny w porównaniu do innych. Jakby w ogóle się nie bał. Czułem się dosyć nieswojo. Lis na pewno mnie widział - relacjonował Henryk.

Twierdzi, że zwierzę się go nie bało

- Wskoczył na drzewo, później na kolejne. W Łazienkach jest dużo wron. Myślę, że to na nie polował, szukał pożywienia - przypuszcza mężczyzna.

Jak dodał pan Henryk, lisy w tej okolicy widział już wcześniej. - Mieszkam bardzo blisko, często widuję lisy na ulicy Gagarina, szczególnie zimą, kiedy buszują po śmietnikach. Według mnie, to stali mieszkańcy Łazienek - powiedział.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

mj/est/ank/ran

Dziki na Bródnie Kontakt24
wideo 2/6