Lis poluje na szczury na wolskich podwórkach

Najnowsze


Dziki lis upatrzył sobie podwórko w samym centrum Woli. Jak donosi nasza czytelniczka, zwierzę poluje na szczury, które gromadzą się przy śmieciach. - Zainteresujemy się sprawą - zapewnia przedstawiciel administracji.

- Na podwórku przy ulicy Grzybowskiej 71 w dniu wczorajszym (25.06.2012) przebywał wychudzony i wygłodniały lis. Zwierzak wygląda okropnie. Poluje on na szczury które znajdują się w kontenerach ze śmieciami. W tej okolicy jest jeszcze kilka takich osobników – napisałą do nas internautka beemwica.

"O lisach nie słyszałem"

Załączyła też zdjęcia lisa, który przechadza się w okolicach altany śmietnikowej. - "Jest to jednak dzikie zwierzę i w każdej chwili może zaatakować osobę wchodzącą na podwórko. Lisy upatrzyły sobie blok przy w/w ulicy ponieważ jest tam wylęg szczurów, biegają one po całym podwórku, klatkach, jak i siedzą w kontenerach ze śmieciami" – pisze intertnautka.

Przedstawiciele administracji przekonują, że deratyzacja jest przeprowadzona regularnie. – Szczury zdarzają się w wielu budynkach, ale deratyzacja jest robiona. A o lisach nie słyszałem. Zainteresuję się tą sprawą – zapewnia Bartosz Ardelli z Administracji Budynków Komunalnych Ogrodowa.

ran/roody

Źródło zdjęcia głównego: beemwica /warszawa@tvn.pl