Linie lotnicze szykują się na Euro Ceny wzrosną trzy - cztery razy?

Warszawa

film TVN CNBC

Linie lotnicze szykują nowy cennik biletów na 2012 rok. W czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej, za przelot na Ukrainę zapłacimy trzy - cztery razy drożej, niż dziś - informuje telewizja TVN CNBC.

Podróż Lotem z Warszawy do Kijowa, w maju 2012 roku będzie kosztować 409 zł. W czerwcu za kurs na tej samej trasie zapłacimy już 1613 zł. Lecąc do Barcelony miesiąc przed Euro zapłacimy 508 zł., a w czasie mistrzostw już 1053 zł.; do Rzymu odpowiednio 403 zł. i 1146 zł, a do Paryża 406 zł. i 1113 zł.

Wizz Air za lot z Warszawy do Rzymu w maju zażąda 830 złotych, a w czerwcu już 1479 złotych. Do Madrytu zapłacimy odpowiednio 902 zł i 1490 zł.

Tanie linie lotnicze nie mają jeszcze pełnych rozkładów lotów na wiosnę i lato. Ale już teraz wiadomo, że można spodziewać się podwyżek.

Będą promocje?

Cennik wciąż jest ustalany, więc niewykluczone, że na początku przyszłego roku pojawią się promocje przygotowane z myślą o kibicach.

- Angażowanie dzisiaj pieniędzy w zakup przelotów w czerwcu, to zbyt wczesne blokowanie sobie gotówki. Później może się okazać, że będziemy pluć sobie w brodę, bo nie skorzystaliśmy z promocji – uważa Adrian Furgalski, ekspert z zespołu doradców TOR.

bf/roody