Linie E niepotrzebne. ZTM: Oto dowód

Warszawa

fot. ZTM

- To między innymi z powodu korków linie ekspresowe tracą swój charakter - argumentuje ZTM i na swoim profilu w serwisie społecznościowym umieszcza zdjęcie ilustrujące tę tezę. Widać na nim E-2 stojące w korku. Internauci wytykają: jest nieaktualne, zrobiono je jeszcze przed wytyczeniem buspasa na Górczewskiej.

ZTM odnosi się do sprzeciwu internautów. Ci bronią linii ekspresowych na naszym forum i portalu społecznościowym Facebook. Jak pisze spółka na swoim fanpage (gdzie wcześniej pisali oburzeni internauci), linie E tracą sens między innymi dlatego, że utykają w korkach. I zamieszcza zdjęcie E-2 w tłoku innych pojazdów (prezentujemy je powyżej).

Pod nim jest jeszcze komentarz: - Wszystkim krytykującym przypominamy, że linia E-2 nie zostanie zlikwidowana! Trasa i częstotliwość pozostaną bez zmian. Zmieni się tylko jej funkcja z ekspresowej na przyspieszoną, a w konsekwencji również i nazwa - 402 - pisze Zarząd na Facebooku.

"Strzał w kolano ZTM"

Oponentów znalazł momentalnie. - W konsekwencji czas przejazdu wzrośnie o kilka (naście) minut. Brawo - pisze Maciek.

- To zdjęcie jest stare jak świat! jest na nim nieistniejące już na Woli i Bemowie 501 i 507. Brak BUSpasa tak przez Was reklamowanego! - zauważa Marcin.

Nie jest jedyny: - Jak już napisano, jest to stare zdjęcie (507 i 501 już nie ma i teraz jest tam buspas). Poza tym wydaje mi się, że to jest skrzyżowanie Górczewskiej i Al. Prymasa Tysiąclecia (zdjęcie zrobiono prawdopodobnie z wiaduktu) i te wszystkie samochody i autobusy stoją na światłach - dodaje Łukasz.

- Kierowcy linii E-2 jakoś potrafili sprawnie ominąć korki zatrzymując się na wyznaczonych przystankach - dorzuca Daria.

mz