Linia tramwajowa na Boernerowo z poślizgiem

Warszawa

| Eurosportfot

Z miesięcznym opóźnieniem Tramwaje Warszawskie planują otworzyć zmodernizowaną linię tramwajową na Boernerowo. – Pogoda nie była dla nas łaskawa tej zimy – tłumaczą tramwajarze.

Linia na Boernerowo została zamknięta w 2008 roku w związku z budowa trasy S8. Gdy drogowcy budowali najdroższą w Polsce trasę ekspresową, tramwajarze nie próżnowali. Całą linia zostałą poddana modernizacji, dodatkowo zyskała jedna nitkę torów na odcinku ul. Dywizjonu 303.

Pętle dla tramwajów

- Kończymy montowanie trakcji i pętli indukcyjnych w ramach budowy trasy S8. Niestety, z powodu ostrej zimy, nie zdążymy zrobić wszystkiego do końca marca – mówi Teresa Kotwica, z Tramwajów Warszawskich. – Ostateczny termin to 30 kwietnia. Wciąż jednak nie rozstrzygnęliśmy, która linia będzie tu wozić pasażerów – mówi Kotwica.

Na Marymoncką w czerwcu

Nie zmienia się natomiast ostateczny termin powrotu tramwajów na ul. Marymoncką. Składy zostały wycofane w związku z budową mostu Północnego. 27 czerwca znów zaczną kursować Marymoncką do ul. Encyklopedycznej. Jednocześnie tramwaje przestaną kursować pomiędzy węzłem Młociny, a encyklopedyczną, gdzie rozpocznie się remont torowiska.

mjc