Likwidują przystanki przy Bankowym. Sprawdź, które

Warszawa

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

We wtorek ZTM wprowadził pierwsze zmiany przystankowe na placu Bankowym, związane z montażem nowych wiat. Przystanek autobusowy został przeniesiony. W środę kolejne roszady na wysokości Grubej Kaśki.

Od 9 sierpnia autobusy linii 160, 190 i 527, jadące w kierunku pętli Dworzec Centralny i Osiedle Górczewska, zatrzymują się przy przystanku zaaranżowanym na chodniku przed skrzyżowaniem al. Solidarności z ulicą Andersa.

W środę wprowadzono kolejne zmiany dla pasażerów tramwajów linii 20, 23, 26 i T. Jadąc w kierunku Woli można wysiąść z nich dopiero za skrzyżowaniem z Andersa. Z kolei przystanki w kierunku Pragi będą zlokalizowane przed skrzyżowaniem z ulicą Andersa. Nie działja windy, którymi można było dostać się ze stacji metra do zlikwidowanych przystanków przy Grubej Kaśce.

Zmiany potrwają około 4 tygodni.

W poniedziałek z kolei zostały wprowadzone zmiany dla kierowców. Al. Solidarności została zwężona w kierunku Pragi.

Rosną "kosmiczne wiaty"

Utrudnienia są związane z budową nowych wiat przystankowych. Będą wyglądały identycznie jak te po praskiej stronie Trasy W-Z, gdzie na wysokości zoo już widać zmontowane konstrukcje przystanków.

Szklane wiaty miały stanąć również na wysokości placu Zamkowego, jednak tramwajarzom nie udało się porozumieć ze stołeczną konserwator zabytków.

Nietypowe wiaty będą miały stalową konstrukcję pokrytą szkłem. Zadaszenia będą podświetlane.

bf//mz