Likwidują "mijankę"na Popiełuszki

Warszawa

| arichuwm prywatne Margarity Szejkinyfot. TVN Warszawa

W sobotę rozpocznie się demontaż tramwajowej mijanki na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Krasińskiego. Wybudowano ją po ubiegłorocznej awarii podziemnej komory kanalizacyjnej. W weekend pasażerów czekają utrudnienia.

Prace rozpoczną się w sobotę, tuż po północy, a zakończą w niedzielę nad ranem. W tym czasie tramwaje zostaną skierowane na objazdy.

Linia 17 od placu Grunwaldzkiego pojedzie ulicą Broniewskiego do pętli na Piaskach. Natomiast linia 27 od ronda Radosława pojedzie w kierunku pętli Ratuszowa ZOO trasą: Słomińskiego - most Gdański - rondo Starzyńskiego - Jagiellońska.

Linia zastępcza

Dla pasażerów zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza Z-7 na trasie: rondo Radosława - al. Jana Pawła II - pl. Grunwaldzki - Popiełuszki - Słowackiego - Marymoncka - Przy Agorze - Kasprowicza - do pętli Metro Młociny.

Ponadto na trasie linii 510 zostaną uruchomione dodatkowe przystanki.

Remont feralnej komory

Problemy na skrzyżowaniu Popiełuszki i Krasińskiego pojawiły się na początku lipca ubiegłego roku. Zapadła się wtedy jezdnia nad komorą kanalizacyjną. Eksperci z Politechniki Płockiej stwierdzili, że jej stan jest fatalny i niezbędna jest jej odbudowa.

W czasie remontu tramwaje mogły jeździć tylko po jednym torze, a na mijance - tylko 10 km na godzinę.

bf/roody