Likwidują miejsca parkingowe na Ochocie. "Tylko porządkujemy ulice"

Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plProblemy z parkowaniem na Ochocie

Mieszkańcy Ochoty skarżą się, że wprowadzenie strefy płatnego parkowania pozbawiło ich dziesiątek miejsc parkingowych. - Nic nie zlikwidowaliśmy, po prostu uporządkowaliśmy miejsca, które w gruncie rzeczy nigdy nie były parkingiem – odpowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Strefa płatnego parkowania zacznie działać dopiero w kwietniu 2013 roku, jednak nowe znaki poziome już wymalowano, a pionowe ustawiono. Nowy układ utrudnia życie mieszkańcom Ochoty, którzy skarżą się na znaczne ograniczenie liczby miejsc parkingowych.

- Już teraz jest słabo z miejscami parkingowymi. Samochody stoją nawet na pasach wyłączonych z ruchu. Problem jest zarówno przy większych ulicach jak Krzywickiego czy Filtrowa, jak i osiedlowych - potwierdza Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Mieszkańcy: zabrali parking

- Przez strefę płatnego parkowania zredukowano ok. 300 miejsc do parkowania – pisze na swoim profilu na tvnwarszawa.pl Arti 88. Internauta zwraca uwagę, że mniej parkujących aut, to mniejsze wpływy do kasy miasta. - Mieszkańcy zamierzają wystosować oficjalny protest w związku z redukcja liczby miejsc - zapowiada.

- Chodnik z założenia jest po to, by po nim chodzić. Strefa płatnego parkowania została wytyczona zgodnie z kodeksem ruchu drogowego – mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. Jak dodaje, nie pierwszy raz zdarza się, że mieszkańcy przyzwyczajają się do nieprawidłowego parkowania.

ZDM: Uporzadkowaliśmy ulice

Mieszkańcy oburzają sie, że płatna strefa zostanie uruchomiona za kilka miesięcy, a teren zreorganizowano już teraz. - My uporządkowaliśmy ulice. To nie jest tak, że zlikwidowaliśmy miejsca parkingowe, tylko zlikwidowaliśmy miejsca, które miejscami parkingowymi nigdy nie były. Mimo, że strefa parkowania wejdzie w przyszłym roku, znaki – o ile nie są przekreślone - obowiązują już teraz, a kierowcy muszą liczyć się z sankcjami – wyjaśnia Sobieraj i zapewnia, że dzielnica konsultowała zmiany z mieszkańcami.

Strefa płatnego parkowania będzie rozszerzona o Muranów, Pragę Północ i część Ochoty. Parkomaty zaczną działać od 1 kwietnia 2013 roku.

Nowe granice strefy na mapie. Kliknij w obrazek, aby go powiększyć:

Tak ma wyglądać strefa płatnego parkowania
tvn24.pl

band/b