Likwidują grupę "Snajpera". Kolejni "żołnierze" zatrzymani

TVN Warszawa

kspPolicja zatrzymała członków grupy narkotykowej

36 zatrzymanych osób to nowy bilans działań wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Stołeczni funkcjonariusze aresztowali tymczasowo 26 osób podejrzewanych o związek z grupą "Snajpera", a 6 objęli nadzorem.

Stołeczni policjanci przy wsparciu prokuratury i antyterrorystów zajmują się rozpracowywaniem grupy przestępczej rozprowadzającej narkotyki. Działa ona na terenie powiatu piaseczyńskiego, głównie w Górze Kalwarii i jej okolicach.

W październiku ubiegłego roku zatrzymali Artura A. "Snajpera", podejrzanego o kierowanie grupą i postrzelenie mężczyzny. Dzięki tamtej akcji na rynek nie trafiły narkotyki o wartości ponad 115 tysięcy złotych.

Dziewięciu "żołnierzy"

Tym razem policji udało się wyśledzić 9 kolejnych członków grupy i zabezpieczyć kilkadziesiąt porcji marihuany, amfetaminy oraz heroinę. Jednego z mężczyzn, Karola M. wyśledzono w górach. Miał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany i mefedronu.

Karol M., Mateusz M., Henryk C., Łukasz W., Michał K., Sebastian S., Daniel B., Emil R., Krzysztof W. oraz Michał M. podejrzani są o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i handel środkami odurzającymi. Zostali tymczasowym aresztem, a jeden z nich – policyjnym nadzorem.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Poza wprowadzaniem do obrotu środków odurzających, grupa zajmowała się wymuszeniami rozbójniczymi i innymi przestępstwami.

ap/r