Lider przyjechał do stolicy. Widzew z patentem na Polonię

Warszawa

T-Mobile Ekstraklasa\ x-newsPolonia zagra u siebie z Widzewem Łódź

Już w piątek szlagier 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy - Polonia podejmuje przy Konwiktorskiej prowadzący w tabeli Widzew Łódź. Goście zapowiadają, że do stolicy przyjechali po wygraną. W tym sezonie jeszcze nie przegrali, a na stadionie Polonii nie zostawili kompletu punktów od 2003 roku.

Po pięciu kolejkach widzewiacy mają na koncie cztery wygrane i jeden remis. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego pierwsze punkty stracili dopiero w miniony poniedziałek, gdy na własnym stadionie zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze.

- Po pięciu kolejkach Polonia jest na szóstym miejscu w tabeli i z pewnością nie jest to pozycja przypadkowa. W dotychczasowych spotkaniach poloniści udowodnili, że są solidnym zespołem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ambicje tej drużyny są duże i w piątek czeka nas trudna przeprawa. Wiemy jednak również, że możemy wygrać ten mecz - powiedział strzelec wyrównującej bramki, 17-letni Mariusz Stępiński.

U siebie?

Widzew z pięciu dotychczasowych spotkań aż cztery rozegrał na własnym stadionie. Polonia z kolei u siebie zagrała tylko dwa razy. Wywalczyła w nich jednak tylko jeden z ośmiu do tej pory zdobytych punktów.

Po raz ostatni Widzew przegrał na stadionie Polonii w marcu 2003 roku. W kolejnym sezonie był remis 1:1. Na następny mecz tych drużyn kibice musieli czekać do sezonu 2010/2011, w którym to Widzew triumfował na stadionie Polonii 1:0. W poprzednich rozgrywkach przy Konwiktorskiej również lepsi byli widzewiacy (2:1).