Lider Jamiroquai pędził placem Teatralnym

Jay Kay w swoim Porsche z 70 roku fot. materiały organizatora
| TVN24/SNTVJay Kay w swoim Porsche z 70 roku fot. materiały organizatora

Lider zespołu Jamiroquai, jednej z gwiad tegorocznego Orange Warsaw Festival nieoczekiwanie pojawił się na Verva Street Racing. I to wcale nie jako jeden z widzów.

Jay Kay zasiadł za kierownicą swojego Porsche 914 6GT z 1970 roku. – W trakcie przygotowań do tegorocznej imprezy dowiedzieliśmy się, że Jay jest właścicielem starego porsche. Wiedzieliśmy także, że będzie w Warszawie na festiwalu. Skontaktowaliśmy się z nim i udało się – opowiada Katarzyna Dejmek z agencji Live, która obsługuje imprezę.

Historyczne wyścigówki

Lider Jamiroquai wziął udział w pokazie historycznych samochodów wyścigowych marki Porsche. - Świetnie się bawił. Był pod dużym wrażeniem. Jego największą pasją, oprócz muzyki, jest motoryzacja – dodaje Dejmek.

Samochody zaraz po muzyce

Na stronie Orange Warsaw Festival także możemy przeczytać, że główną pozamuzyczną zajawką Jaya Kaya są samochody – kiedyś skomponował nawet główny motyw do sezonu wyścigowego Formuły 1.

Jay ma kilkanaście wozów (liczba często się zmienia) i żadnego z nich nie można nazwać oszczędnym czy pro-środowiskowym. Dwa lata temu występował w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym świata – "Top Gear". Prowadzący show Jeremy Clarkson wymienił samochody, które stałyby w jego wymarzonym garażu – astona matina DB5, mercedesa pullmana, lamborghini murcielago SV, po czym zapytał Jaya, które z nich posiada. - Wszystkie – odpowiedział piosenkarz ze śmiechem.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁ VERVA STREET RACING

ZOBACZ TELEDYSK DO UTWORU COSMIC GIRL, NA KTÓRYM JAY KAY PĘDZI SPORTOWYMI SAMOCHODAMI:

par/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | TVN24/SNTV

Pozostałe wiadomości