Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

"Liczymy na wsparcie służb w przejęciu terenu"

Najnowsze

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plPrzejęcie Elby

Po kilku godzinach przepychanek przed squatem Elba właściciel terenu wystosował oświadczenie. – Jesteśmy zaskoczeni skalą oraz formą naruszeń naszych właścicielskich uprawnień. Liczymy na wsparcie ze strony wszelkich służb – czytamy w dokumencie.

Zarząd spółki Stora Enso Poland w oświadczeniu wyjaśnił przyczynę interwencji ochrony i policji na terenie przy ulicy Elbląskiej 9/11.

"Oświadczamy, że właścicielem terenu na ul. Elbląskiej 9/11 w Warszawie jest Stora Enso Poland S.A. W 2004 roku zakończyliśmy prowadzenie tam działalności gospodarczej i przeznaczyliśmy teren do sprzedaży. Wobec braku satysfakcjonującej oferty nieruchomość do dnia dzisiejszego nie została sprzedana.

Jako właściciel terenu otrzymywaliśmy niepokojące skargi od okolicznych mieszkańców, że na naszym terenie prowadzona jest nielegalna działalność gospodarcza. Czując się odpowiedzialni za bezpieczeństwo obiektu wystąpiliśmy do Policji z prośbą o podjęcie interwencji. Niestety Policja dwukrotnie umorzyła postępowanie w tej sprawie.

W dniu 20 stycznia 2012 r. z firmą Euro-Top-Kol z Warszawy zawarliśmy umowę najmu budynków i placu przy ul. Elbląskiej 9/11. Zgodnie z warunkami umowy w dniu dzisiejszym najemca miał wejść w posiadanie nieruchomości. W trakcie tych czynności ujawniono, że na terenie nieruchomości nielegalnie przebywa grupa osób. Osoby te podjęły bezprawne działania zmierzające do uniemożliwienia przejęcia nieruchomości przez najemcę. Dodatkowo w trakcie podjętych czynności ujawniono fakt nielegalnego poboru prądu poprzez prowizoryczne przyłącze. Wobec powyższego wezwano służby porządkowe celem przywrócenia stanu zgodnego z prawem.

Jesteśmy zaskoczeni skalą oraz formą naruszeń naszych właścicielskich uprawnień jak również intensywnością ataków na najemcę będącego w prawie.

W obliczu zaistniałej sytuacji, zarówno my jak i najemca, liczymy na wsparcie ze strony wszelkich służb powołanych do przestrzegania porządku prawnego na terenie miasta stołecznego Warszawy.

Zarząd Stora Enso Poland S.A."

Nalot ochrony

Mieszkańcy squatu od kilku lat nielegalnie zajmują teren przy ulicy Elbląskiej. Stworzyli tam centrum kulturalne, w którym organizują koncerty czy wystawy. W piątek przed południem ochrona zaczęła wyrzucać mieszkańców z budynków. Czytaj więcej.

bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl