Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Lewe" rejestracje, błędy w dokumentach. ZTM kontroluje

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Błędy w dokumentacji, używane tablice rejstracyjne z Łodzi i Czech - to nieprawidłowości, które wykryli pracownicy ZTM w czasie kontroli przewoźników obsługujących podmiejskie linie. - Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z tego typu sytuacją, dlatego intensywne kontrole będą prowadzone w dalszym ciągu- informuje ZTM.

Po publiacji "Gazety Stołecznej", która ujawniła że sprowadzone z Niemiec autobusy miały tablice rejestracyjne używane wcześniej, kontrolerzy ZTM wzięli pod lupę przewoźnika Europa Express City. Firma przewozowa od 1 września rozpoczął obsługę linii 742 łączącej Górę Kalwarię z Warszawą.

Używane tablice z Łodzi i Czech

Kontrola ujawniła, że dwa autobusy, mają zamontowane używane tablice rejestracyjne. Okazało się, że tablice jednego z autobusów, kiedyś były przyporządkowane zupełnie do innego pojazdu obsługującego linię w Łodzi. Liczne nieprawidłowości wykryto również w dokumentacji firmy.

- Do momentu, gdy przewoźnik nie usunął wszystkich uchybień autobusy nie mogły wozić pasażerów. Za niezrealizowane kursy i nieprawidłowości w dokumentacji ZTM nałoży na firmę karę finansową - czytamy w komunikacie prasowym.

Nieprawidłowości wykryto również w PKS Warszawa, które obsługuje linię L-2 w Piasecznie. Okazało się, że jeden z pojazdów miał tablice rejestracyjne z Czech. Ponadto kierowca nie miał przy sobie odpowiednich dokumentów. Pracownicy ZTM wezwali policję, a przewoźnik musiał podstawić zastępczy autobus.

Kontrolują cały czas

W czasie każdej kontroli ZTM sprawdza m.in.: czy autobus ma polski, ważny dowód rejestracyjny, czy numer w dowodzie zgadza się z tym na tablicach, czy przewoźnik ma zaświadczenie o wykonywaniu transportu zbiorowego. Sprawdzane jest również prawidłowe oznakowanie taboru, działanie kasowników. W przypadkach wątpliwości dotyczących stanu technicznego autobusu – na miejsce może zostać wezwana policja lub Inspekcja Transportu Drogowego.

bf/ec