Leśna pętla dla wymagających rowerzystów

Warszawa

tvnwarszawa.plWawerskie szlaki rowerowe

Stołeczni rowerzyści dostają do dyspozycji nowy szlak. Trudne odcinki i wymagająca sporych umiejętności trasa wiedzie przez leśne tereny Wawra.

- Nie trzeba wyjeżdżać na Mazury, czy w Bieszczady żeby doznać rozkoszy jazdy na rowerze w niesamowitych miejscach, których u nas nie brakuje. Wykorzystujemy ten ogromny potencjał wytyczając już kolejny szlak, tym razem dla bardziej wymagających rowerzystów - zachwala Przemysław Zaboklicki, wiceburmistrz dzielnicy.

Altany i stojaki

27-kilometrowa pętla obfituje w trudne odcinki. Zaczyna się przy ulicy Pożarskiego, obok Szkoły Podstawowej nr 138. Po drodze rowerzyści znajdą altany turystyczne i stojaki na jednoślady.

Oficjalne otwarcie trasy 5 maja o godz. 13.00 na polanie przy ul. Przełęczy i Bartoszyckiej w Falenicy. Zaplanowano wspólny przejazd, konkursy, a także poczęstunek.

W październiku ubiegłego roku oddane zostały do użytku cztery szlaki rowerowe przez Mazowiecki Park Krajobrazowy. Mają różne stopnie trudności i oznaczone zostały pięcioma kolorami: niebieskim, czerwonym, żółtym, zielonym i czarnym. Czytaj więcej o tych trasach.

TAK WYGLĄDAŁA ICH INAUGURACJA:

Nowe szlaki rowerowe w Wawrze
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

Mapa tras. Kliknij na obrazek, aby go powiększyć:

Mapa tras
Dzielnica Wawer

ran/b