Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

"Lepiej ruszać się tak jak Obama, niż nie ruszać się wcale"

Warszawa

TVN24Reportaż programu "Polska i świat"

Barack Obama na warszawskiej siłowni wśród zwykłych śmiertelników - ten film bije rekordy popularności w internecie. Sieć naigrywa się przy tym z prezydenta prezydenta dźwigającego ciężary i wyśmiewa jego minę.

- W ćwiczeniach prezydenta widać dość duży pośpiech. Gdyby odrobinę zwolnił i popracował nad techniką, wyglądałoby to troszeczkę lepiej - stwierdził TVN24 Jean Ewka, trener, który ćwiczył obok Obamy.

Prezydent Barack Obama w czasie dwudniowej wizyty w Polsce, dwukrotnie odwiedził siłownię. Marcin Maciejewski trenował obok Obamy. Jak mówi, był w szoku. Pamięta jednak, że prezydent w skupieniu ćwiczył wsłuchany w muzykę.

- Nie jest przypakowany, ale widać, że codziennie dba o kondycję. Dużo się rozciągał - powiedział Maciejewski.

Zła technika Obamy?

Trener Jean Ewka nie poleca jednak treningu Baracka Obamy.

- Proponowałbym stosować lepszą technikę, mógłbym udzielić kilku wskazówek - powiedział. Dodał jednak: - Wciąż zachowuje sylwetkę koszykarza z college'u, więc na pewno lepiej ruszać się tak jak Obama, niż nie ruszać się wcale.

Prezydent USA ćwiczy sześć razy w tygodniu po 40 minut.

Czytaj też na tvn24.pl

pk