Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Legwan na sośnie. "Wygrzewał się na słońcu"

Warszawa

straż miejskaLegwan już bezpieczny w herpetarium

Odłowiono legwana, który wygrzewał się na sośnie na Saskiej Kępie. Czy legwan poczuł zew natury? Mogło tak być. Jak podają strażnicy miejscy "najprawdopodobniej wydostał się z niewłaściwie zabezpieczonego terrarium".

W poniedziałkowy poranek około godz. 10.10 strażnicy miejscy z Eko-patrolu otrzymali zgłoszenie z ul. Genewskiej, gdzie na jednym z drzew miało znajdować się nieznane zwierzę.

Około czterdziestocentymetrowy gad wzbudził niemałe zainteresowanie wśród przechodniów. Zgłaszający nie był w stanie określić gatunku. Na miejscu okazało się, że jest to legwan. - Gad siedział na gałęzi, ok. 5 metrów nad ziemią. Nie wyglądał na wycieńczonego, nie miał też żadnych widocznych obrażeń. Został przez nas odłowiony i przewieziony do Ogrodu Zoologicznego – relacjonował mł. spec. Mariusz Bontruk z Patrolu Eko.

W zdarzeniu nie byłoby nic dziwnego, ponieważ legwany są zwierzętami nadrzewnymi, ale jednak w Polsce legwany naturalnie nie występują.

Według funkcjonariusza zwierzę najprawdopodobniej wydostało się z niewłaściwie zabezpieczonego terrarium. Teraz znajduje się w stołecznym zoo.

ms/sk