Mężczyzna zginął od ciosu nożem w szyję. Zarzut i areszt dla 25-latka

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zabójstwo młodego mężczyzny w Legionowie
Zabójstwo młodego mężczyzny w Legionowie TVN24
wideo 2/2
TVN24Zabójstwo młodego mężczyzny w Legionowie

Zarzut zabójstwa usłyszał 25-latek, który w piątek miał zadać śmiertelny cios nożem niewiele młodszemu od niego mężczyźnie. Został aresztowany. Trzy pozostałe osoby zatrzymane w związku z tą sprawą zostały przesłuchane w charakterze świadków.

W piątek wieczorem na Osiedlu Młodych w podwarszawskim Legionowie młody mężczyzna został zraniony nożem w szyję. Mimo godzinnej reanimacji, prowadzonej początkowo przez strażaków i policjantów, a potem przez ratowników medycznych, rannego nie udało się uratować. Nasz reporter dowiedział się nieoficjalnie, że ofiarą był 22-latek. Obok kosza na śmieci policjanci znaleźli nóż kuchenny.

Jak poinformował Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, dzięki świadkom udało się zatrzymać cztery osoby. - Trzy z nich przesłuchano w charakterze świadka, jedna w niedzielę usłyszała zarzut zabójstwa - powiedział nam w poniedziałek przed południem prokurator.

Zaznaczył również, że 25-letni podejrzany przyznał się do winy. - Złożył wyjaśnienia, które korespondowały ze zgromadzonym w sprawie materiałem - zaznaczył Krynke. Prokurator nie zdradził, jaki był motyw zabójstwa. Przyznał tylko, że w momencie zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt dla 25-latka. Sąd przychylił się w poniedziałek do wniosku śledczych. Podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości