Najnowsze

Legionowo: tylko jednej doby policjanci zatrzymali siedmiu pijanych rowerzystów

Najnowsze

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rozmowa z Jakubem Bielakiem. "Piratów drogowych trzeba karać"
Rozmowa z Jakubem Bielakiem. "Piratów drogowych trzeba karać"tvn24
wideo 2/2
tvn24Rozmowa z Jakubem Bielakiem. "Piratów drogowych trzeba karać"

W powiecie legionowskim policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Jak podała legionowska komenda, tylko jednej doby funkcjonariusze zatrzymali aż siedem osób, które jechały na rowerze po alkoholu. "Wciąż jeszcze nie do wszystkich docierają tragiczne statystyki wypadków - czytamy w policyjnym komunikacie.

Jak wskazała w policyjnym komunikacie mł. asp. Agata Halicka z legionowskiej komendy policji, "całkowitym brakiem wyobraźni" wykazują się ludzie, którzy po wcześniejszym wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę, nawet roweru.

Jechał na rowerze, mając 1,5 promila

- Zapewne nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Funkcjonariusze legionowskiej komendy tylko w ciągu jednej doby zatrzymali aż siedmioro nietrzeźwych rowerzystów - wyliczyła. I dodała: - Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu legionowskiego, którego podczas kontroli drogowej poddano badaniu trzeźwości. Okazało się, że rowerzysta prowadził rower, znajdując się w stanie nietrzeźwości i miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - opisała policjantka.

Jak podsumowała, w tym samym dniu na terenie powiatu zatrzymano do kontroli sześciu rowerzystów, którzy mieli w organizmie blisko promil alkoholu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości