Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Zlikwidowali trzy plantacje marihuany. Dwóch mężczyzn odpowie za nielegalną uprawę i kradzież prądu

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci zlikwidowali trzy nielegalne plantacje marihuany
KPP LegionowoPolicjanci zlikwidowali trzy nielegalne plantacje marihuany

Legionowscy policjanci zlikwidowali trzy nielegalne plantacje marihuany. W czasie działań zabezpieczyli sprzęt do uprawy roślin i dystrybucji narkotyków, pieniądze oraz ponad 30 kilogramów suszu. Decyzją sądu do aresztu trafiło dwóch podejrzanych w tej sprawie.

Wykryciem nielegalnych upraw konopi zajmowali się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Z ich ustaleń wynikało, że w powiecie znajdują się dwie duże plantacje. Działania doprowadziły ich również do trzeciej uprawy, ukrytej w piwnicy jednego z podejrzewanych o udział w procederze mężczyzn. - Policjanci zabezpieczyli tam lampy z odbłyśnikami, służące do naświetlania roślin, instalację elektryczną i nawadniającą, odżywki dla roślin, a także worki z ziemią i doniczki. Cała plantacja wyposażona była w profesjonalne oświetlenie - relacjonuje Agata Halicka z legionowskiej policji.

Jak dodaje, całość sprzętu została zdemontowana i zabezpieczona przez śledczych. W ramach trzech zlikwidowanych plantacji przejęto łącznie 446 krzewów konopi, 44 800 złotych w gotówce oraz blisko 31 kilogramów marihuany, gotowej do wprowadzenia na rynek.

W trakcie działań policji zatrzymano dwóch mężczyzn. - 34-latek i 31-latek są podejrzani o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających oraz posiadanie środków odurzających, a także kradzież energii elektrycznej - wylicza Halicka.

Na wniosek prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Legionowo

Pozostałe wiadomości