Pociąg SKM zderzył się z autem osobowym

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kolizja pociągu SKM i samochodu osobowego w Legionowie

W Legionowie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg SKM linii S3 zderzył się z samochodem osobowym. Pasażerowie składu zostali ewakuowani przez kierownika pociągu.

Do zderzenia doszło w okolicy ulic Kolejowej i Piaskowej, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Straż pożarna otrzymała informację o zderzeniu o godzinie 19.10.

Ewakuowani pasażerowie pociągu

- Zderzył się pociąg SKM, kierunek Wieliszew i samochód osobowy. Autem podróżowały dwie osoby, w tym jedno dziecko. Profilaktycznie do tego dziecka została wezwana karetka. Pasażerowie pociągu - około 50 osób - zostali ewakuowani przez kierownika pociągu jeszcze przed naszym przyjazdem - poinformował Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie.

Strażak dodał, że do zdarzenia doszło 100 metrów od stacji. - Pasażerowie do tej stacji przeszli, bo mogli to zrobić bezpiecznie. To była przedostatnia stacja między Legionowem a Legionowem Piaski - powiedział Szulborski. - Na tej trasie jest jeden tor, w związku z tym ruch pociągów został wstrzymany do momentu, kiedy pociąg, który brał udział w kolizji, odjedzie, a kiedy to nastąpi, to zadecyduje policja - uzupełnił Szulborski.

Jak dodał Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, do kolizji doszło na przejeździe kolejowym bez rogatek, oznaczonym krzyżem świętego Andrzeja i znakiem STOP. W momencie wypadku padał śnieg z deszczem. – Rozbity samochód stoi w połowie długości pociągu. Skład otarł się o przód samochodu osobowego uszkadzając zderzak i lampę – dowiedział się reporter.

Utrudnienia w kursowaniu linii S3

O utrudnieniach poinformował Warszawski Transport Publiczny. "Z przyczyn technicznych na stacji PKP Legionowo Piaski > Radzymin do odwołania występują utrudnienia w kursowaniu linii S3. Możliwe opóźnienia oraz odwołania kursów" - napisano w komunikacie. Zorganizowano komunikację zastępczą na trasie PKP Legionowo – Wieliszew.

Utrudnienia już się zakończyły.

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości