Legia zmierzy się z Arką

Warszawa

Legia.com/ Mateusz KostrzewaArka Gdynia - Legia Warszawa

Dziś o 18:30 na Pepsi Arenie piłkarze Legii zmierzą się z drużyną Arki Gdynia w półfinale turnieju o Puchar Polski. Będzie to rewanżowe spotkanie, a gospodarze będą bronili przewagi wypracowanej przed tygodniem na Pomorzu.

Przed tygodniem Legia wygrała 2:1 po bramkach Ismaela Blanco oraz Danijela Ljuboji. Wygrana w Gdyni otworzyła przez stołecznym zespołem drogę do tegorocznego finału rozgrywek o Puchar Polski.

Drużyna w komplecie

Jak podaje portal Legia.com, przed potyczką z arkowcami sytuacja stołecznego klubu jest bardzo dobra. Do gry po kontuzjach wrócili Inaki Astiz oraz Michał Kucharczyk. W pełni sił jest również Ivica Vroljak. W decydującym o awansie spotkaniu żaden z podopiecznych Macieja Skorży nie musi pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek. Z tego powodu na ławce rezerwowych siadali Janusz Gol, Jakub Rzeźniczak i Artur Jędrzejczyk. Niewykluczone, że Maciej Skorża pozwoli w środę wystąpić tym zawodnikom - pisze Legia.com.Kibice liczą, że po spotkaniu z arkowcami legioniści będą świętowali trzeci od 2008 roku awans do finału. Z kolei piłkarze Arki podkreślają, że chcą w Warszawie godnie pożegnać się z tymi rozgrywkami. Spotkanie przy Łazienkowskiej będzie ważnym wydarzeniem dla Tomasza Jarzębowskiego i Marcina Bochenka. Obaj są wychowankami warszawskiego klubu i pierwszy raz zagrają na Pepsi Arenie.

Legia.com/as//mz