Legia zagra z Lazio, Trabzonsporem i Apollonem

Warszawa

Piłkarze Legii poznali rywali w fazie grupowej Ligi Europy. Łatwo nie będzie, los skojarzył warszawian z Lazio Rzym, Trabzonsporem i Apollonem Limassol. W drużynie z Trabzonu gra Adrian Mierzejewski. Losowanie grup odbyło się w Monaco.

Legia w fazie grupowej LE znalazła się po porażce w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów ze Steauą Bukareszt. To dla nich rozgrywki pocieszenia, ale po pierwsze, nawet tam można spotkać klasowe zespoły, a po drugie, występy polskich zespołów na arenie międzynarodowej co najmniej do grudnia, wcale nie są regułą.

Losowanie należy ocenić raczej jako niekorzystne. Lazio to aktualny zdobywca Pucharu Włoch, który ma w swoim składzie m.in. Stefano Mauriego, Miroslava Klosego, Cristiana Ledesm czy Antonia Candrevę.

Polonista przyjedzie na Legię

Z drugiego koszyka legioniści dostali Trabzonspor, w barwach którego gra reprezentant Polski Adrian Mierzejewski. Grają też tam tacy zawodnicy, jak Florent Malouda, Didier Zokora i Bosingwa.

Stawkę zespołów uzupełnia zdobywca Pucharu Cypru - Apollon Limassol.

Legia w grupie rozegra sześć meczów, które odbędą się 19 września, 3 października, 24 października, 7 listopada, 28 listopada oraz 12 grudnia. Do 1/16 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z 12 grup.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

BOR